
Scrapbooking – kreatywni w bibliotece

Warsztaty dla bibliotekarzy, którzy prowadzą zajęcia w bibliotece zarówno z dziećmi, dorosłymi, jak i seniorami.
Tworzenie albumów metodą scrapbookingu, to warsztat na którym wykonasz własnoręcznie album na zdjęcia, a tym samym stworzysz wspaniałe miejsce dla swoich wspomnień i chwil, o których nie chcesz zapomnieć. Bo są chwile, które warto zatrzymać na dłużej…
Scrapbooking – co to właściwie jest? To sposób na przekazywanie wspomnień, opowiadanie własnych historii za pomocą obrazu. Sięgając w przeszłość, kiedy fotografia stała się już powszechna i ludzie mieli coraz większy dostęp do aparatów fotograficznych – zaczęli łączyć albumy z pamiętnikami. Wklejali do albumów zdjęcia z opisami (miejsce wykonania, data, imiona sfotografowanych osób), dołączali notatki, kawałki papieru
z ważnymi zapiskami, wycinki z gazet czy nawet prywatną korespondencję.
Brzmi ciekawie? Przyjdź i zrób to sam!
UWAGA!
*Jeżeli wiesz jaki temat będzie miał Twój album weź ze sobą wywołane zdjęcia (max wielkość 10 cm × 15 cm) i inne rzeczy, które kojarzą się z tym wydarzeniem np.: bilety, ulotki itp. – je również wkleimy do albumu.
*Jeżeli nie masz pomysłu na temat przewodni Twojego albumu – nic nie szkodzi, album możesz wypełnić zdjęciami w domu.
Uwaga! Lista uczestników już zamknięta!
Termin: warsztaty dwudniowe: 27 marca i 3 kwietnia 2020 r. godziny 9.00-15.00
Miejsce: siedziba WBPiCAK, przy ul. Kramarskiej 32 w Poznaniu (w pobliżu Starego Rynku), sala wykładowa (II piętro)
Dojazd: tramwajem nr 8 kierunek Miłostowo z przystanku Most Dworcowy do przystanku pl. Wielkopolski
lub tramwajem nr 5 kierunek Stomil z przystanku Most Dworcowy do przystanku Wrocławska
Liczba miejsc : 12
Prowadzenie:
Magdalena Zylik-Kosmowska – z zamiłowania i wykształcenia socjolog, trener dramy stosowanej rekomendowany przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP– KLATKA, założycielka nieformalnej grupy dramowej „LUB drama” w Lublinie. Koordynator projektów edukacyjnych, społecznych i kulturalnych. Organizuje i prowadzi warsztaty z doskonalenia kompetencji społecznych w różnych grupach wiekowych. Zawodowo i prywatnie – społecznica – chętnie angażuje się w projekty społeczne, kulturalne i edukacyjne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku. Współtwórca i realizator innowacji: „Kronika wspomnień jako twórcza forma wsparcia seniorów w procesie adaptacji do życia w DPS”. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu.
Fot. Magdalena Zylik-Kosmowska