
„Nie siedź, sieciuj!” – relacja ze spotkania

Już siódmy raz spotkaliśmy się z instruktorami i dyrektorami z bibliotek powiatowych z województwa wielkopolskiego. 1 marca po raz pierwszy w tym roku kontynuowaliśmy dyskusje w naszym instruktorskim gronie. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy dyskusją na temat najbardziej aktualnych spraw, które zaprzątają bibliotekarzy. Rozmawialiśmy o formach pomocy dla Ukrainy organizowanych w lokalnych instytucjach na terenie całego województwa. Wiele bibliotek w miarę własnych możliwości bierze udział w aktywnej pomocy na rzecz mieszkańców Ukrainy.
Nasza grupa jest otwarta, w związku z tym że pojawiło kilku nowych przedstawicieli bibliotek spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia głównych założeń i filozofii projektu „Nie siedź, sieciuj!”, który realizujemy wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
W części ćwiczeniowej rozmawialiśmy o naszych zasobach zarówno w sferze osobistej, jak i służbowej. Efektem tego był pomysł na wspólny projekt kilku bibliotek wykorzystujący nasze atuty wynikające z wiedzy i doświadczenia pracowników biblioteki, miejsca w którym przyszło nam działać, a także przy wykorzystaniu naszych prywatnych umiejętności i pasji, które mogłyby z powodzeniem uatrakcyjnić i rozbudować działania zawodowe.
Nasza wspólna praca była okazją do lepszego poznania siebie nawzajem, ale i do rozmowy na temat nowych sposobów współpracy z bibliotekami, którymi opiekuje się instruktor powiatowy.
Na koniec poprosiliśmy uczestników o informację, co po spotkaniu zabierają ze sobą w wirtualnej walizce. Oto kilka odpowiedzi:
„Dużo nowej wiedzy jak wygląda współpraca bibliotek w różnych powiatach. Pomysły jak pogłębiać kontakty, realizować wspólne pomysły. Dobrze wykorzystany czas – ciekawe rozmowy”
„Nowa wiedza, nowe znajomości, o sobie i innych”
„Ciekawe spotkanie. Wymiana myśli, pomysłów. Świadomość, że z problemami, trudnościami nie jestem sama, że można się nimi podzielić i wspólnie znaleźć rozwiązanie”
Dziękujemy, do zobaczenia na kolejnym sieciowaniu.
Więcej o projekcie „Nie siedź-sieciuj”