Zaśpiewajmy kolędy w tramwaju

6 stycznia o godz. 14.00 i 15.10 zapraszamy na kolędowe wycieczki tramwajem po Poznaniu. Śpiewać będziemy razem z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie”, który w ten sposób inauguruje jubileusz 50-lecia swojego istnienia.
Startujemy na przystanku przy ul. Zeylanda, jedziemy ulicami: św. Marcin, Podgórna, Strzelecka, Królowej Jadwigi, Górna Wilda w kierunku pętli na Dębcu.
Do kolędowego tramwaju można dosiąść się na przystanku przy Al. Marcinkowskiego – godz.14.06 i 15.16 oraz przy Rynku Wildeckim – godz. 14.17 i 15.27

Zapraszają: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych.

Zespól Folklorystyczny „Wielkopolanie” powołano w styczniu 1962 r., początkowo pod nazwą Cepelia. Działa w strukturach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Koncertował na 5 kontynentach, w 46 państwach, m.in. w 2003 r. podczas Światowej Wystawy EXPO, Uniwersjady w Korei i Królewskiego Festiwalu Folklorystycznego w Jordanii. W swych 93 podróżach artystycznych okrążył 6 razy kulę ziemską. Ponad trzy tysiące koncertów w Polsce i za granicą, wielomilionowa publiczność, występy , nagrania telewizyjne i radiowe – oto krótka prezentacja działalności „Wielkopolan”.

Zaśpiewajmy kolędy w tramwaju