WIELKOPOLANIE dla nauczycieli

24 i 25 listopada oraz 01 grudnia trzydziestu wielkopolskich nauczycieli w pocie czoła uczyło się najpiękniejszych tańców polskich i tańców naszego regionu. Szkolenie jednakże rozpoczęło się od

Szkolenie jednakże rozpoczęło się od nauki kroku polki, chociaż to nie polski taniec ale występujący w całej Polsce i niezbędny do prezentowania tańców wielkopolskich. Następnie nauczyciele zgłębiali kroki krakowiaka narodowego. Cwał, kulawa, drobiony czy konikowy nie stanowił problemu dla kursantów, nauczyciele wspaniale dawali sobie radę z trudnymi figurami m.in. hołubcami, które wykonywali już w kwadracie. Po żywiołowym krakowiaku nadszedł czas na tańce wielkopolskie. Wiwaty, przodki, Marynia, Gołąbek z łatwością wykonywane były na sali Szkoły Podstawowej nr 77.
Nauczyciele mieli również okazję zapoznać się z techniką wolną oraz dwoma innymi tańcami narodowymi: kujawiakiem i polonezem. Kroki podstawowe i niemalże wszystkie figury poznali wielkopolscy nauczyciele.
Po 20 godzinnym kursie wszyscy otrzymali materiały pomocnicze, płyty z muzyką oraz zaświadczenia.

Wykładowcami kursu była Pani Jadwiga Banaś i Pan Piotr Kulka, a do zajęć akompaniowała Pani Barbara Florek.

Wszystkim Kursantom „Wielkopolanie” życzą wielu sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą i tworzenia pięknych choreografii tańców wielkopolskich i polskich.
PK

Read in English