SZKOLENIE DLA WIELKOPOLSKICH NAUCZYCIELI

SZKOLENIE DLA WIELKOPOLSKICH NAUCZYCIELI

W programie szkolenie znalazły się: krakowiak, polonez, kujawiak oraz polka i tańce wielkopolskie. Nauczyciele mieli możliwość poznać podstawowe kroki i figury, oraz zasady nauczania, niezbędne do prowadzenia zajęć z zakresu tańca. Zebrani mieli możliwość nauczyć się również podstawowych tańców wielkopolskich: wiwata i przodka oraz zatańczyć inne z różnych podregionów min: “Wisieloka”, “Rajlendra”, “Marynie” itp. Dla wszystkich zatańczyły również pary turniejowe, prezentując tańce polskie niemalże we wszystkich kategoriach . Przez czterdzieści godzin w pocie czoła nauczyciele kształcili się tańcząc pod okiem Pani Jadwigi Banaś, Pana Leszka Rembowskiego i Pana Piotra Kulki, a do wszystkich zajęć akompaniowała Pani Barbara Florek.
PK

Read in English