ROZTAŃCZONA MAJÓWKA

MAJÓWKA W OGRODZIE BOTANICZNYM 03 maja 2007 r. po raz pierwszy Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” wystąpił w poznańskim Ogrodzie Botanicznym. Od 2001 roku Ogród

ROZTAŃCZONA MAJÓWKAMAJÓWKA W OGRODZIE BOTANICZNYM

Od 2001 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza organizuje “Majówkę w Ogrodzie Botanicznym”. Impreza ta na stałe wpisała się do kalendarza plenerowych spotkań w naszym mieście i cieszy się dużym zainteresowaniem Mieszkańców Poznania. Jej celem jest uroczysta inauguracja sezonu i zapewnienie atrakcji zwiedzającym, a przy tym wspieranie akcji charytatywnych. W tym roku przeprowadzono kwestę na rzecz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej “Hospicjum Domowe”, Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej działającego na rzecz Hospicjum “Palium” oraz dla Polskiego Czerwonego Krzyża.
Honorowy Patronat nad Majówką pełnią JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Wojewoda Wielkopolski i Prezydent Miasta Poznania, natomiast patronat medialny Telewizja Polska TVP 3, Radio Merkury SA i Głos Wielkopolski.
Tradycyjnie na majowe spotkania w Ogrodzie są zapraszani znani Poznaniacy – przedstawiciele świata nauki, kultury i sztuki. W szczególności zaproszenie jest kierowane do szerokiego grona Mieszkańców Poznania i Wielkopolski.

MAJÓWKA W LUBOSZU

05 maja Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” po raz kolejny w tym roku zawitał w uroczym miasteczku koło Kwilcza. Kilka miesięcy temu w Luboszu zespół prowadził zajęcia z zakresu tańców narodowych w tutejszej Szkole Podstawowej, a także dawał pokaz tańców podczas Balu Parafialnego. Trzecie spotkanie z bardzo przyjaznymi mieszkańcami to niemalże jak przyjazd do dobrych przyjaciół – mówili tancerze. Koncert zespołu poprzedzał występ par dzieci, którzy zaprezentowali po raz pierwszy na scenie krakowiaka narodowego. To wszystko przez Pana – mówiły do Piotra Kulki panie, które po audycjach szkolnych rozpoczęły pracę z dziećmi. Same uszyły kostiumy i ułożyły choreografie krakowiaka. Brawom nie było końca. Na zakończenie koncertu nie zapomniano o pamiątkowym zdjęcie „Wielkopolan” z małymi tancerzami.
W słonecznej pogodzie i przyjaznej atmosferze podczas majówki, pełnej atrakcji , luboszanie bawili się do późnego wieczora.

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

06 maja Zespół „Wielkopolanie” zaprezentował się w malowniczym Lwówku na Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Po raz siódmy organizowany festyn na lwóweckim rynku był wielkim przeżyciem dla tancerzy, którzy mogli oglądać i podziwiać kunszt niepełnosprawnych artystów zaproszonych przez Polskie Stowarzyszenie nas Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło Terenowe – Lwówek. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Panią Bożenę Łopatę – przewodniczącą Stowarzyszenia, na scenie pojawiły się grupy teatralne i baletowe nie tylko z Wielkopolski. Całemu festynowi towarzyszył kiermasz prac plastycznych wykonanych przez niepełnosprawnych artystów. Jedną z tych prac otrzymali tancerze zespołu po zakończeniu koncertu. Kierownictwo zespołu obiecało Pani Bożenie Łopacie, że za rok również z wielką chęcią i przyjemnością zatańczą na Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. A więc do zobaczenie za rok.
PK

Read in English