Duszniki na ludowo- czyli IV Regionalny Przegląd Folklorystyczny Duszniki 2008

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu organizuje w dniach 4. i 5. października b.r. IV REGIONALNY PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY „DUSZNIKI 2008”. Prezentacje zespołów odbędą się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dusznikach, który jest współorganizatorem Przeglądu.
 W Przeglądzie wezmą udział zespoły taneczne, śpiewacze, kapele oraz soliści z centralnej, zachodniej i północnej Wielkopolski. Celem Przeglądu jest, w myśl Regulaminu, „przedstawienie dorobku i ukierunkowanie pracy w zakresie pielęgnowania tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym, a także zwyczajami i obrzędami w różnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych”, czyli ochrona i popularyzacja dzidzictwa kulturowego naszego regionu.
 Komisja artystyczna powołana przez organizatora dokona oceny prezentowanych programów i przyzna nagrody oraz wyróżnienia najlepszym zespołom.
 Ogłoszenie protokołu komisji artystycznej i wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu Przeglądu, tj. w niedzielę, 5. X b.r., w godzinach popołudniowych.
 Dla wszystkich zainteresowanych instruktorów odbędą się (wzorem lat ubiegłych) konsultacje
z członkami komisji artystycznej w dodatkowym terminie, w siedzibie WBPiCAK.

sobota, 4. X 2008 roku, godz. 11.00

1. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki” – Tarnowo Podgórne
2. Zespół Tańca Ludowego „Cybinka – Grodzisk” – Grodzisk Wlkp.
3. Zespół Folklorystyczny „Małe Szamotuły” – Szamotuły
4. Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Rodlanie” – Zakrzewo
5. kapele koźlarskie z Regionu Kozła (Zbąszyń)
6. Zespół Folklorystyczny „Próchnowianki” z Próchnowa
7. kapela dudziarska z Połajewa

niedziela, 5. X 2008 roku, godz. 10.00

8. Kapela Dudziarzy Wielkopolskich – CK „Zamek” (Bartosz Mendlewski, Marcin Jędraszak)
9. Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty” – Pobiedziska
10. kapele koźlarskie ze Zbąszynia i Przyprostyni
11. solistka Marzena Pawłiowska ze Zbąszynia
12. Zespół Śpiewaczy „Modrzanki” – Modrze (gm. Stęszew)
13. Zespół Śpiewaczy „Perły” – Siedlec
14. solistka Wanda Woźna – Batory z Siedlca
15. Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” z Szamotuł
16. Zespół Pieśni Ludowej „Duszniczanka” z Dusznik Wlkp.
17. Zespół Pieśni Ludowej „Radość” – Chełminko
18. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” – Poznań
19. Zespół Śpiewaczy „Podrzewianka” z Podrzewia
20. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Przyprostyńskie Koziołki” – Szk. Podst. w Przyprostyni