A A A

"Moja Wielkopolska 2016" – wyniki

protokół Jury 19.09.2016.

Jury w składzie: \
Waldemar Kuligowski (UAM) - przewodniczący, 
Piotr Chojnacki (UAP)
Mateusz Kiszka (WBPiCAK)
Władysław Nielipiński – (WBPiCAK) – sekretarz

1. stwierdziło, że na konkurs wpłynęło 641 zdjęć 60 autorów, i po ich wnikliwej analizie przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagrodę: w wys. 2200 zł  oraz zorganizowanie wystawy indywidualnej w wybranej filli Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu
– Artur Pławski za zestawy „Ostatni rok dzieciństwa” i „Na nowej drodze…”

Dwie równorzędne II nagrody w wysokości po 1400 zł oraz
– Statuetka  Grupy Literycznej NA KRECHĘ: Kamil Figas za zestaw „Żołnierz wyklęty”
– Rzeźba ceramiczna  Domu Kultury w Stęszewie: Patrick Labitzke za zestaw „Kunowo”


Wyróżnienia – albumy lub usługi fotograficzne (ufundowane przez partnerów konkursu):
- Bartosz Jankowski za zdjęcie pojedyncze „bez nazwy” –  (Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera),

- Dariusz Madziński za zdjęcie pojedyncze „Targowisko” –  (Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Kolski Klub Fotograficzny „Fakt” im. prof. dr Tadeusza Cypriana, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie,),

- Katarzyna Olter za zdjęcie pojedyncze „Oddział dziecięcy” – (Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART.,  Fotostaszyszyn – usługa fotograficzna o wartości 200 zł.),

- Paweł Kostusiak za zestaw „Gniezno niekrólewskie” – (Wielkopolski Związek Artystów Plastyków, Fotoma –wydruk na płótnie naciągnięty na blejtram),

- Heinz Ebert za zestaw „Lowen von Alhambra” – ( Andre Abrasive Articles – Robert Andre, Muzeum Stanisława Staszica w Pile, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego)

2. Do pokonkursowej wystawy Jury zakwalifikowało 70 zdjęć 16 autorów:  
- Heinz Ebert zestaw „Lowen von Alhambra”
- Kamil Figas zestaw „Żołnierz wyklęty”
- Tytus Grodzicki zestaw „Bez tytułu”
- Bartosz Jankowski zdjęcia pojedyncze: „Bez nazwy” i „Boisko”
- Paweł Kostusiak zestaw „Gniezno-NIEkrolewskie”
- Lidia Krzywoźniak zestaw „Dom zły”
- Artur Kucharczak zdjęcie pojedyncze „Wyciskanie” 
- Patrick Labitzke zestaw „Kunowo” 
- Marek Lapis zdjęcia pojedyncze: „Marsz dla życia” i „60 lat Poznańskiego Czerwca 1956” -
- Dariusz Madziński zdjęcie pojedyncze „Targowisko”\
- Szymon Mądry zdjęcie pojedyncze „Erozja” 
- Katarzyna Michalska zdjęcie pojedyncze „Nad wartą” 
- Katarzyna Olter zdjęcie pojedyncze „Oddział dziecięcy” 
- Artur Pławski zestawy „Ostatni rok dzieciństwa” i „Na nowej drodze…”
- Swinde Wiederhold zestaw „Chełmno” 
- Marek Zakrzewski zestaw „Ta ostatnia niedziela”

podpisy jury:

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbędzie się 
17.10.2016 r. o godz. 17.00,  w galerii WBPiCAK w Poznaniu ul. Prusa 3.

Moja Wielkopolska 2016

Artur Pławski "Na nowej drodze" - I nagroda
Artur Pławski "Na nowej drodze" - I nagroda
Artur Pławski "Na nowej drodze" - I nagroda
Artur Pławski "Na nowej drodze" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Artur Pławski "Ostatni rok dzieciństwa" - I nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Kamil Figas "Żołnierz wyklęty" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Patrick Labitzke "Kunowo" - II nagroda
Bartosz Jankowski "Bez tytułu" - Wyróżnienie
Dariusz Madziński "Targowisko"- Wyróżnienie
Heinz Ebert Lowen von Alhambra - Wyróżnienie
Heinz Ebert Lowen von Alhambr
Heinz Ebert Lowen von Alhambr
Heinz Ebert Lowen von Alhambr
Katarzyna Olter "Oddział dziecięcy" - Wyróżnienie
Paweł Kostusiak "Gniezno NIEkrólewskie"- Wyróznienie
Paweł Kostusiak "Gniezno NIEkrólewskie"- Wyróznienie
Paweł Kostusiak "Gniezno NIEkrólewskie"- Wyróznienie
Marek Zakrzewski "Ta-ostatnia-niedziela"
Marek Zakrzewski "Ta-ostatnia-niedziela"
Marek Zakrzewski "Ta-ostatnia-niedziela"
Artur Kucharczak "Wyciskanie"
Bartosz Jankowski "Boisko"
Katarzyna Michalska "Nad Wartą"
Lidia Krzywoźniak "Dom zły"
Lidia Krzywoźniak "Dom zły"
Lidia Krzywoźniak "Dom zły"
Lidia Krzywoźniak "Dom zły"
Marek Lapis "60 lat Poznańskiego Czerwca 1956"
Marek Lapis "Marsz dla Życia"
Swinde Wiederhold "Chełmno"
Swinde Wiederhold "Chełmno"
Swinde Wiederhold "Chełmno"
Swinde Wiederhold "Chełmno"
Swinde Wiederhold "Chełmno"
Szymon Mądry "Erozja"
Tytus Grodzicki "Bez tytułu"
Tytus Grodzicki "Bez tytułu"
Tytus Grodzicki "Bez tytułu"
Moja Wielkopolska 2016